چرا آنتی ویروس فعال نمی شود

فعال نشدن آنتی ویروس

کارکرد آنتی ویروس:

در حال حاضر امنیت سایبری یکی از مسائل بسیار مهم و نگران کننده برای هر کسب و کاری است. جرایم سایبری بسیار پیچیده هستند. بنابراین برای جلوگیری از خطرات احتمالی ما در این مقاله به نرم افزار آنتی ویروس و دلایل فعال نشدن آنتی ویروس اشاره می کنیم. همچنین به شما می گوییم  برای غلبه بر آن چه کاری می توانید انجام دهید.

آنتی ویروس ها غالبا تحت عنوان سپر امنیتی یک سازمان عمل می کنند. در ابتدا آنتی ویروس ها را برای شناسایی ویروس های کامپیوتری سازماندهی کردند. همانطور که حملات کامپیوتری شروع به پیچیده شدن کردند، آنتی ویروس ها نیز مجبور شدند بازی خود را برای اصلاح حملات کامپیوتری مختلف تقویت کنند. و گسترده شوند.

با توجه به اینکه در خطرات سایبری مهاجمان به راه های جدید و هوشمندانه ای دست یافته اند. آنتی ویروس ها باید به سرعت با حملات هم سطح شوند و شکست نخورند و از سیستم شما محافظت کنند. در واقع آنتی ویروس به عنوان یک درمان گر عمل می کنند که پس از الوده شدن سیستم ان را به حالت اول بر می گرداند. 

با گسترش پیچیدگی در امنیت سایبری، امروزه داشتن یک آنتی ویروس معمولی برای محافظت از سیستم شما و زیرساخت دیجیتال آن قطعا کافی نیست. اگر هنوز فکر می کنید داشتن یک آنتی ویروس برای کمک به محافظت از قلعه دیجیتال خود در برابر هرگونه حمله سایبری بالقوه و غیرمنتظره کافی است، پس این مقاله برای شما مناسب است. پس با ما همراه باشید.

 آنتی ویروس برای جلوگیری، شناسایی و حذف نرم افزارهای مخرب طراحی شده است

شناسایی فایل های مخرب

راه حل واضح برای شکست بدافزارها و ویروس ها، داشتن نسخه به روز شده آنتی ویروس برای شناسایی و حذف آنها است. آنتی‌ویروس برای بدافزارها و ویروس‌های موجود و شناخته‌شده به خوبی کار می‌کند، اما در برابر ویروس‌های جدید، که برایش ناشناخته اند چندان مؤثر نیست. بسته به نسخه آنتی ویروس شما، آنها می توانند از 0٪ تا 65٪ موثر باشند. بنابراین، اگر بهترین آنتی ویروس موجود در بازار را داشته باشید، 35 درصد بدافزار Zero Day شناسایی نخواهد شد. 

میزان تشخیص آنتی ویروس:

تقریباً 69 درصد از سازمان‌های فناوری اطلاعات مشاهده کرده‌اند که نرخ تشخیص آنتی‌ویروس هر سال به تدریج در حال کاهش است. گزارش ها حاکی از آن است که برخی از آنتی ویروس ها حتی یک هفته طول می کشد تا 90 درصد شبکه را اسکن کنند. در زمان انجام اسکن ها، ناهنجاری ها به سرعت از یک نقطه پایانی به نقطه دیگر مانند آتش سوزی در یک شبکه بزرگ در هم تنیده می شوند. علاوه بر این، این نقص مهاجمان را قادر می سازد تا به درب پشتی هر شبکه مذکور دسترسی داشته باشند و چندین فعالیت مخرب را انجام دهند.

چرا آنتی ویروس شما کار نمی کند؟

برای اینکه با خطاهای احتمالی انتی ویروس مقابله کنید ابتدا باید با ان ها اشنا شوید:

در ابتدا اتصال اینترنت سیستم خود را بررسی کنید. سیستم شما برای کار کرد انتی ویروس نیاز به ارتباط اینترنتی دارد. اگر نرم افزار شما فعال نشد احتمالا نیاز به اپدیت تهیه ورژن جدید را دارد. برای این کار آنتی ویروس خود را باز کنید و به بخش تنظیمات پیشرفته ان بروید. حال در بین گزینه اپدیت را پیدا کرده و روی ان کلیک کنید.

اگر در سیستم شما با وجود به روز بودن باز هم آنتی ویروس فعال نمی شود، مشکل چیست؟ در این حالت احتمال دارد که یک بد افزار از ان عبور کرده باشد. بد افزار ها انواع گوناگونی دارند که باید ان ها را رفع کنید. اغلب شرکت ها یک دیسک نجات دارند که بانصب ان کمک شایانی در رفع بد افزار ها در سیستم شما می شود.

اگر شما قصد دارید یک آنتی ویروس جدید بر روی سیستم خود نصب کنید در ابتدا مطمئن شوید که انتی ویروس دیگری بر روی ان فعال نباشد در واقع این یکی از دلایل فعال نشدن آنتی ویروس شما می باشد.

جمع بندی مطالب

حملات سایبری با گذشت زمان قوی تر و قوی تر می شوند. اکثر آنتی ویروس ها قادر به شناسایی یک تهدید بدافزار نیستند. بنابراین اگر تعریف با تهدید مطابقت داشته باشد، یک پیام تشخیص تهدید دریافت خواهید کرد. در غیر این صورت، تهدید ناشناخته خواهد ماند. از این رو اگر آنتی ویروس ها نتوانند مرتب به روز رسانی شود، بیشتر تهدیدات شناسایی نشده باقی می مانند. 

در طول مقاله برای شما دلایل فعال نشدن آنتی ویروس هارا شرح دادیم. برای آشنایی با انواع آنتی ویروس ها و خرید آنتی ویروس به وب سایت ما مراجعه کنید. آنتی ویروس ها دارای ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای مانند مدیریت نقطه پایان، مدیریت آسیب‌پذیری، مدیریت وصله، مدیریت انطباق ، تشخیص تهدید نقطه پایانی، پاسخ، مدیریت دارایی و غیره می باشند که همه زیر یک سقف هستند. اساساً با این دیدگاه طراحی میشوند که “پیشگیری بهتر از درمان است”.

دیدگاهتان را بنویسید