آموزش غیر فعال کردن آنتی ویروس سیمانتک

غیر فعال سازی سیمانتک

دلایل غیر فعال سازی آنتی ویروس سیمانتک و بقیه آنتی ویروس ها چیست؟

در تصویر بالا آموزش قدم به قدم غیر فعال سازی آنتی ویروس سیمانتک به نمایش گذاشته شده است.

برای غیرفعال کردن آنتی ویروس سیمانتک و همچنین جهت جلوگیری از حذف فایل های اجرایی در برخی از سیستم های دانش آموزی کاربرد دارد.

چنانچه میخواهید آنتی ویروس فعال باشد اما فایل های شما را به عنوان ویروس نشناسد میتوانید آنها را از طریق دستور و مسیر زیر مشخص کنید که توسط ویروس یاب ها حذف نشوند.

برای این کار فقط کافی است پوشه ای را که میخواهید حذف نشود مانند pajoohesh  به لیست آنتی ویروس اضافه نمایید مانند شکل زیر:

در این صورت آنتی ویروس از حذف فایل های مشخص شده از طریق شما جلوگیری به عمل می آورد.

غیر فعال سازی سیمانتک به چه صورت است؟

غیر فعال سازی آنتی ویروس سیمانتک

آموزش غیر فعال سازی آنتی ویروسها

  • بر روی آیکون آنتی ویروسی در کنار ساعت ویندوز میباشد کلیک راست کنید، همانطور که در تصویر زیر می بینید صفحه ای نمایان می شود.
  • در این صورت بر روی گزینه Enable Auto-Protect کلیک کنید که تیک آن حذف میشود.
  • هم اکنون آنتی ویروس شما غیر فعال است.

تذکر :برای فعال کردن آنتی ویروس باید مرحله های 1 و 2 را مجدد انجام دهید.

  • کنار Enable Auto-Protect تیک ظاهر شود.

ویژگی های آنتی ویروس سیمانتک

نرم افزار فوق العاده بی نظیر سیمانتک که از قدرتمند ترین نرم افزار های ویروس یابی یک سامانه امنیتی است که این امکان حفاظت از کلیه اطلاعات شما بر روی بسترهای مختلف فیزیکی مانند سیستم کامپیوتری و فلش و هر نوع هارد دیسک مجزا و همچنین مجازی که شامل آخرین ویرایش سیستم ها و سیستم عامل های ارائه شده ای همچون Windows و Mac OS و یا لینوکس را ایجاد می کند. با آموزش آنتی ویروس سیمانتک در سایت گیگاکالا در خدمت شما هستیم.

نرم افزار Symantec Endpoint Protection

نرم افزار ویروس یاب سمانتیک یا Symantec Endpoint Protection با بکارگیری و استفاده از پنج لایه محافظتی مختلف و مجزا و همچنین موتوری بسیار هوشمند و قدرتمند که در جهت تشخیص سایر بد افزارها و تروجان های مخرب و همچنین با به حداقل رساندن ریسک های امنیتی در سیستم شما به یاری شما می آید تا بتوانید به کمک استفاده از این کنسولی قدرتمند و بهره برداری از امکاناتی بی شمار این آنتی ویروس، پاسخ گوی آنی و فوری نیازهای حیاتی شبکه رایانه ای و فایل های ذخره شده خود باشید.

این محصول با ارزش طیف متنوعی از سیستم عامل های مختلف از جمله ویندوز، لینوکس و اپل را پشتیبانی می کند. حتی در ماه های اخیر شامل رونمایی از نسخه اندروید این نرم افزار بوده ایم. و همچنین امکان نصب از راه دور بر روی هر یک از این سیستم عاملها از طریق کنسول مدیریتی سیمانتک وجود دارد. همچنین امکان حذف محصولات امنیتی دیگر و جایگزینی آن با این آنتی ویروس نیز در این کنسول قرار دارد.

ماژول SONAR که در این نرم افزار با کمک هوش مصنوعی فوق العاده پیشرفته امنیتی و سریع  که دوچندان کارایی بهتری ایجاد می نماید.به روز رسانی هر 4 ساعت انجام شده و محصول را همواره آپدیت قرار می دهد.

در برخی نسخه ها دارای فایر وال هوشمند میباشد که در نسخه های رایگان و غیر پولی نیز قابل ارائه است.

چجوری آنتی ویروس خود را غیر فعال کنیم؟

 

آنتی ویروس‌ها یکی از ضروری ترین ها در سیستم‌های کامپیوتر امروزی هستند. بطوری که فعالیت یک کامپیوتر در یک شبکه مثل اینترنت بدون نصب آنتی ویروس روی آن کار بسیار خطرناک و دور از عقلی می‌نماید. پس حتما روی سیستم کامپیوتری خود نرم افزار آنتی ویروس را نصب کنید و مخصوصا اگر به دنیای اینترنت انتصال دارید از واجب ترین کار ها اتصال کامپیوتر خود به اینترنت است.

نکته های مهم در حین استفاده از آنتی ویروس ها:

آنتی ویروس‌ی را که روی سیستممان نصب کرده اید را باید همیشه به آخرین ورژن خود بروز کنیم و همیشه آن را آپدیت نگه داریم تا سیستممان از خطرات روزافزون حمله‌ها هکری و دزدی‌ها و مخصوصا تروجان ها که مخرب هستند و همچنین  اطلاعات در سیستم در امان بماند.

همچنین میتوانید برای خرید لایسنس آنتی ویروس سیمانتک تحت شبکه Symantec با قیمت فوق العاده اقدام کنید.

 

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید