ESET NetProtect چیست؟ مبارزه با تهدیدات در سطح DNS

ESET NetProtect چیست؟

ESET NetProtect چیست؟

DNS، دفترچه آدرس اینترنت، مدت‌هاست که گرفتار دامنه‌های مخرب بوده است و امید چندانی به توسل مؤثر در برابر این سوءاستفاده توسط حسابدارانش: ثبت‌کنندگان، نیست. ESET فناوری محافظتی خود را در مورد این موضوع به کار می گیرد.

از اوایل دهه 1980، سیستم نام دامنه (DNS) برای جستجوی آدرس‌های پروتکل اینترنت (IP) نام‌های دامنه استفاده شده است. برای اکثر کاربران اینترنت، کاری که DNS انجام می دهد احتمالاً کاملاً مورد توجه قرار نمی گیرد، با این حال تقریباً تمام فعالیت های ما در اینترنت با جستجوی DNS آغاز می شود. نظارت بر جستجوهای DNS می‌تواند دید جامعی از ترافیکی که از طریق دستگاه‌ها جریان می‌یابد ارائه دهد و یک نقطه مهم کنترل امنیتی است.

برای اطلاعات کافی  در مورد ESET NetProtect حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا کامل بدانید ESET NetProtect چیست؟

فیلتر کردن دامنه های مخرب و مشکوک یک نبرد دائمی برای محافظت از خود است. در حالت ایده‌آل، دامنه‌های مخرب هرگز در وهله اول ثبت نمی‌شوند یا حداقل به سرعت شناسایی نمی‌شوند و با حذف از فهرست، مسدود کردن دسترسی یا هدایت مجدد ترافیک به دور از آن‌ها (معروف به سینکول کردن آن‌ها) با آنها برخورد می‌شود. با این حال، ثبت نام دامنه جدید یا بازیافتی تحت یک هویت جعلی فرآیندی سریع، راحت و ارزان است که به تهدیدات مختلف اجازه اطلاعات است که به سرعت گسترش یابند.

تفاوت سخت افزار و نرم افزار

فیلتر کردن ترافیک شبکه برای امنیت

NetProtect ایمیل های مخرب
NetProtect ایمیل های مخرب

پاسخ صنعت امنیت به سوء استفاده از DNS، ساخت سیستم‌های خودکاری بوده است که به طور مداوم دامنه‌ها. را برای رفتارهای مخرب تجزیه و تحلیل می‌کنند و فهرست‌های بلاک دامنه را ایجاد می‌کنند. این لیست‌ها سپس به محصولات امنیتی مختلف و داده‌های اطلاعاتی. تهدیدات وارد می‌شوند تا تصمیمات امنیتی در مورد اجازه اتصال به دامنه‌های خاص را بهتر اطلاع‌رسانی کنند. به عنوان مثال، پایگاه اطلاعات ضد فیشینگ نگهداری میشود برای محصولات امنیتی ESET هر 20 دقیقه یکبار به روز می شود تا مشتریان بتوانند در برابر جدیدترین وب سایت های فیشینگ محافظت دریافت کنند.

فیلتر کردن ترافیک شبکه در برابر لیست های مسدود در میان اقدامات امنیتی ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) و مدیران شبکه غریبه نیست. در واقع، این همان وظیفه ای است که فایروال ها از اواسط دهه 1980 بر وظیفه داشتند: بست هایی که به فایروال می رسند را کپسوله کنید، به آدرس های IP، نام های دامنه، پروتکل ها و شماره پورت ها نگاه کنید، و اگر چیزی در دسترس است. یک لیست بلاک، مشکوک به نظر می رسد. یا .ارتباطی است که توسط مدیران فایروال ممنوع  است، سپس آن را مسدود کنید یا یک پرچم هشدار بلند کنید.

با تنظیم دقیق، فایروال‌های شبکه و نقطه. پایانی می‌توانند مؤثر باشند زیرا در هر دو جهت کار می‌کنند و مانع از ارسال بسته‌ها به داخل یا خارج از شبکه‌ها و دستگاه‌ها توسط بازیگران خارجی و داخلی می‌شوند. این به محدود کردن گسترش بست های مخرب و نشت اطلاعات محرمانه بدون توجه به جهت یا منبع کمک می کند. فایروال DNS کمی متفاوت عمل می کند زیرا امکان جستجوی DNS را می دهد. و پاسخ هایی را که به عنوان مخرب یا نامطلوب شناخته شده اند با پیام های “یافت نشد” یا “دسترسی ممنوع” لغو می کند.

فیلتر DNS نیاز به مشارکت دارد

به یک معنا استفاده از فایروال ها و لیست های بلاک برای ممانعت از دسترسی. به دامنه های مخرب می تواند احساس امنیت نادرستی ایجاد کند.

با تلاش مداوم، تقریباً همیشه برخی از راه‌ها برای دور زدن فیلترهای دیوار آتش. معمولاً از طریق یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) یا مرورگر Tor وجود دارد.

از آنجایی که یک فایروال DNS به یک سرور DNS گره میخورد، برای دور زدن. فیلترهای آن، می توان سرور DNS مورد استفاده خود را تغییر داد. در حالی که امکان اجرای سرور DNS و فیلترها در خانه یا محلی وجود دارد، بسیاری از کاربران اینترنت احتمالاً از سرور DNS و فیلترهایی که ارائه میشود توسط ISP خود استفاده می کنند. یک جستجوی ساده برای «سرورهای عمومی DNS» در یک موتور جستجو. مجموعه‌ای از جایگزین‌های رایگان و پولی محبوب را نشان می‌دهد، برخی از آنها سطوح مختلفی از محافظت در برابر سایت‌های فیشینگ و بدافزارها را ارائه می‌دهند.

این بدان معناست که کاربرد موفقیت‌آمیز یک راه‌حل فیلتر DNS به شدت به تمایل کاربران اینترنت برای وارد کردن مشارکت با ارائه‌دهنده DNS انتخابی. خود و انتخاب عدم دور زدن حفاظت ارائه میشود بستگی دارد.

DNS محافظ با ESET NetProtect

نیاز به بهبود امنیت DNS در برخی جاها منجر به اجباری شدن PDNS (DNS حفاظتی) میشود که مخفف فیلتر DNS است. به عنوان مثال، از سال 2020، پیمانکاران وزارت دفاع ایالات متحده (DoD) ملزم به دریافت گواهینامه مدل بلوغ امنیت سایبری (CMMC) هستند، که در میان سایر الزامات، فیلتر DNS را برای دستیابی به سطح 3 از پنج سطح تعیین می کند. علاوه بر این، در پایان سال 2021، وزارت دفاع CMMC 2.0 را راه اندازی کرد، با تغییر موقعیت فیلتر DNS هنوز مشاهده نشده است.

 

مقاله های مرتبط و پربازدید سایت گیگاکالا:

ویژگی های آنتی ویروس نود 32

بهترین آنتی ویروس ویندوزکه اگر قصد تهیه آنتی ویروس برای سیستم خود را دارید توصیه میشود حتما این مقاله را مطالعه کنید.

خرید آنتی ویروس اوست Avest

خرید آنتی ویروس نود 32 (AntiVirus nod 32).

دیدگاهتان را بنویسید