چرا رنگ آنتی ویروس قرمز یا نارنجی می شود

علت قرمز شدن آیکون آنتی ویروس

آنتی ویروس چیست؟

آنتی ویروس چیست و چرا قرمز میشود

ایا شما با مفهوم آنتی ویروس اشنایی دارید؟ در ادامه سوال ایا دلیل پدیدار شدن هر رنگ آنتی ویروس را بر روی سیستم میدانید؟

نرم افزار آنتی ویروس نوعی از برنامه های کاربردی است که از سیستم ها محافظت می کند و نرم افزارهای مخرب یا کدهای برنامه نویسی شده برای آسیب رساندن به آن ها یا اطلاعات را حذف می کند.

نصب و به روز بودن نرم افزار آنتی ویروس برای کاربران بسیار مهم است، زیرا سیستم کامپیوتری بدون نرم افزار آنتی ویروس در عرض چند دقیقه پس از اتصال به اینترنت آلوده می شود.

در این مقاله ما شما را با اعلان های نمایش داده شده ی انتی ویروس ها در سیستم اشنا می کنیم و دلیل پدیدار شدن هر رنگ را می گوییم. در سیستم اعلان انتی ویروس در سه رنگ سبز، نارنجی و قرمز نمایش داده می شود. پس با ما همراه باشید. تا علت هر کدام را بدانید.

وضعیت حفاظتی نارنجی رنگ

رنگ آنتی ویروس زرد یا نارنجی نشان  دهنده این است که آنتی ویروس شما دسترسی اش به وب و یا گیرنده ایمیل متوقف شده است. همچنین مشکلی در به روز رسانی برنامه وجود دارد. (ماژول های قدیمی، قادر به به روز رسانی نیستند)، یا اینکه مجوز شما به تاریخ انقضای خود نزدیک است.

 ممکن است در ناحیه اعلان ویندوز خود یا پیام «سیستم عامل به‌روز نیست» را در صفحه اصلی مشاهده کنید. وقتی به‌روزرسانی‌های سیستم عامل شما در دسترس است. سطح این اعلان ها را تغییر دهید یا آنها را به طور کامل غیرفعال کنید تا رنگ انتی ویروس سبز شود.

همچنین اگر محافظت از حمله شبکه (IDS)، محافظت از وب کم، یا حفاظت از بانک و پرداخت متوقف شود، نماد وضعیت حفاظت به رنگ نارنجی تغییر می کند.

اگر مسدود کردن تمام ترافیک شبکه را در ماژول شبکه انتخاب کنید، نماد وضعیت تغییر می کند زیرا خدمات شبکه مانند به روز رسانی ها در دسترس نیستند. حالت بازیکن نیز اگر فعال باشد، تمام کارهای مورد نظر سیستم آنتی ویروس متوقف می شوند و نماد وضعیت حفاظت به نارنجی تغییر می کند.

وضعیت محافظت قرمز رنگ

زمانی که این رنگ به نمایش در می آید به معنای این است که سیستم حداکثر حفاظت خود را عملی نکرده است و سیستم شما در برابر تهدیدات آسیب پذیر باشد. به طور کلی، یک پیام هشدار می‌بینید که توضیح می‌دهد چرا حداکثر حفاظت تضمین نشده است و اقدامات لازم را توصیه می‌کند.

ممکن است یک یا هر دو آنتی ویروس و ضد جاسوس افزار یا ماژول های فایروال دارای علامت تعجب قرمز رنگ در کنار آنها باشد.

اگر نرم افزار انتی ویروس شما فعال نشده باشد. این مشکل یک اخطار قرمز و اعلان امنیتی در کنار مورد سیستم ایجاد می کند.

در مواردی که نام کاربری یا رمز عبور  به درستی وارد نشده باشد. اگر پس از نصب Antivirus، وضعیت حفاظتی شما به رنگ قرمز تغییر کرد، مطمئن شوید که نام کاربری، رمز عبور یا مجوز شما به طور صحیح وارد میشود.

همچنین اگر محافظت آنتی ویروس و ضد بد افزار را متوقف یا غیرفعال کنید. اعلان وضعیت حفاظت شما به قرمز تغییر می کند.

در ادامه باید بدانید اگر یکی از ماژول‌های حفاظتی حیاتی، مانند حفاظت از سیستم فایل، فعال نباشد.  یا اینکه دسترسی به وب  متوقف باشد که باعث می شود که  Anti-Phishing عملکردی نداشته باشد وضعیت حفاظت مجددا قرمز می شود. بنابراین مجوز شما نیز اگر نباید منقضی باشد زیرا این هم یکی از موارد خطاست و باید ان را تمدید کنید.

جمع بندی مطالب

وضعیت حفاظت انتی ویروس شما باید همیشه یه رنگ سبز با علامت تیک سفید باشد. این علامت نشان می دهد که سیستم شما محافظت خواهد کرد. هنگامی که وضعیت محافظت شما سبز است و نیازی به اقدامی نیست، نماد در قسمت اعلان ویندوز مورد نمایش قرار میگیرد.

لیست مقالات مرتبط :

حذف نشدن برخی آنتی ویروس ها از ویندوز

معرفی آنتی ویروس سیمانتک مزایا و معایب

غیرفعال سازی آنتی ویروس نود 32 آموزش تصویری و قدم به قدم

لیست بهترین آنتی ویروس های ویندوز در سال 2023

چرا آنتی ویروس فعال نمی شود

دیدگاهتان را بنویسید