حفاظت از کسب و کارهای کوچک در برابر حملات سایبری

Small business protection

Small business protection یا حفاظت از کسب و کار ها ی کوچک در نرم افزار ESET

پس از حمله روسیه به اوکراین، احتمال زیادی وجود دارد که اگر شما مانند من در بخش امنیت سایبری کار می کنید، از شما یک سری سوالات، سوال می شود: آیا فکر می کنید روسیه یک حمله سایبری انجام میدهد؟ آیا باید نگران باشم؟ برای محافظت از دستگاه هایم چه کاری می توانم انجام دهم؟

محافظت از کسب و کار های کوچک در برابر حملات سایبری و راه های مقابله با آن

این سؤالات توجیه می شود زیرا درگیری باعث یک سری هشدار از سوی سازمان های دولتی و سازمان های امنیت سایبری میشود که انتظار یک حمله سایبری بالقوه ویرانگر را به اوکراین و احتمالاً برای کسانی که از اوکراین حمایت می کنند را ایجاد می کند. پیام ها همچنان می آیند. در 21 مارس 2022، کاخ سفید بیانیه ای از سوی پرزیدنت بایدن درباره امنیت سایبری کشورمان صادر کرد و هشدار داد که پتانسیل فعالیت های سایبری مخرب روسیه علیه ایالات متحده در پاسخ به تحریم های اقتصادی اعمال شده توسط دولت های غربی وجود دارد.

پخش این پیام‌ها برای تشویق حفظ هوشیاری و اطمینان از عدم وجود ضعف در عملیات‌ها و اقدامات امنیت سایبری موجود ادامه دارد. اگرچه این توصیه ها به ویژه سازمان ها و مشاغلی را هدف قرار می دهد که در دسته زیرساخت های حیاتی قرار می گیرند، جایی که یک اختلال می تواند به طور بالقوه باعث هرج و مرج شود (همانطور که در مورد خط لوله استعماری شاهد بودیم)، همه مشاغل باید توجه داشته باشند و مطابق با آن آماده شوند. حملات مخرب می توانند فراتر از اهداف مورد نظر خود گسترش یابند، همانطور که در حملات با استفاده از اکسپلویت EternalBlue، یکی از ابزارهایی که برای ارسال بارهای مخرب مانند WannaCryptor و NotPetya انتخاب میشود، بیان شده است که باعث آسیب، اختلال و زیان مالی بی سابقه به قربانیان می شود.

Small business protection

خطر حملات سایبری به کسب و کار های کوچک و نوپا

پتانسیل یک آسیب پذیری روز صفر که به عنوان یک سلاح سایبری مورد سوء استفاده قرار می گیرد، متاسفانه یک خطر واقعی است. کتابی که توسط نیکول پرلروت نوشته شده است، اینگونه به من می گویند که دنیا پایان می یابد: مسابقه تسلیحات سایبری که در فوریه 2021 منتشر شد، بازار زیرزمینی پر رونقی را که دولت ها اغلب مشتریان اصلی آسیب پذیری ها و سوء استفاده های روز صفر هستند، مستند می کند.

پس از ایجاد صحنه با نیاز به آمادگی، مدیران امنیت سایبری در مشاغل کوچک چه فناوری ها و اقداماتی را باید در نظر بگیرند؟ ابتدا، شما را به مقاله‌ای ارجاع می‌دهم که در WeLiveSecurity در مورد انعطاف‌پذیری سایبری و کمپین حفاظت از امنیت زیرساخت و امنیت سایبری ایالات متحده (CISA) منتشر کردم. این توصیه به ESET Dynamic Threat Defense، که اکنون با نام ESET LiveGuard Advanced شناخته می شود، اشاره می کند، یک فناوری طراحی شد برای شناسایی سوء استفاده های روز صفر، که باید با توجه به اینکه درگیری در اوکراین ادامه دارد، در اولویت قرار گیرد.

بهترین راه مقابله با حملات سایبری

ESET LiveGuard Advanced می تواند تهدیدات جدید و ناشناخته قبلی را با اجرای آنها در جعبه شنی ابری شناسایی کند. شناسایی تهدیدها در اولین باری که با آنها مواجه می‌شوند، گاهی اوقات می‌تواند به قدرت پردازش و حافظه بیشتری نسبت به آنچه در ماشین‌های کارمندان در دسترس است نیاز داشته باشد. ESET LiveGuard وظیفه شناسایی چنین تهدیداتی را برای ماشین های قدرتمندتر در فضای ابری تخلیه می کند. هنگامی که این نمونه ها در جعبه شنی ابری قرار گرفتند، می توان آنها را تحت چندین مدل یادگیری ماشینی و تکنیک های تشخیص قوی قرار داد تا آنها را به عنوان تمیز، مشکوک یا مخرب طبقه بندی کند. این یک تغییر دهنده بازی روز صفر است.

Protection of start-up businesses

از روش های دیگر محافظت در برابر حملات سایبری در کسب و کار های کوچک Small business protection

یکی دیگر از زمینه های تمرکز باید کاهش سطح حمله باشد تا خطر دسترسی. یک بازیگر بد به شبکه شما به حداقل برسد و آسیب پذیری روز صفر را شناسایی کند. تا در حال حاضر یا در آینده مورد سوء استفاده قرار گیرد. دستگاه‌های کارمند معمولاً بخش قابل‌توجهی از سطح حمله را تشکیل می‌دهند، و با توجه به اینکه نیروی کار هیبریدی یک هنجار جدید است. بازبینی سیاست‌ها و فناوری مورد استفاده برای محافظت از دستگاه‌های نقطه پایانی به کاهش خطر کمک می‌کند. برای رفع نیاز شدید به محافظت از نقاط پایانی شرکت با لایه‌های مختلف دفاعی، یک بسته ترکیبی از حفاظت مانند ESET PROTECT Complete یا ESET PROTECT Advanced توصیه می‌شود.

کسب کار کوچک Small business protection و حملات سایبری

اگر یک کسب و کار کوچک ( Small business protection )هستید و فکر می کنید که در خطر نیستید. زیرا برای بازیگران بد به اندازه شرکت های بزرگ جالب نیستید. آمار زیر را در نظر بگیرید. بر اساس گزارش پیامدهای کسب و کار 2021 ITRC، 58 درصد از کسب و کارهای کوچک حداقل یک بار دچار نقض امنیت یا اطلاعات میشوند. و 44 درصد بین 250000 تا 500000 دلار برای پوشش هزینه های نقض خود پرداخت کرده اند.

درست مانند شرکت‌های بزرگ، کسب‌وکارهای کوچک داده‌های حساس را مدیریت می‌کنند و می‌توانند. آسیب‌های جانبی ناشی از حملاتی که به اهداف دیگر انجام می‌شوند، تبدیل شوند. کسب‌وکارهای کوچک همچنین می‌توانند به عنوان پله‌هایی برای حمله به شرکت‌های بزرگ یا شرکای تجاری زیرساخت‌های حیاتی استفاده شوند. در واقع، هیچ شرکتی آنقدر کوچک نیست که مورد توجه مجرمان قرار گیرد و بنابراین، هیچ شرکتی نباید احساس کند از اقدامات اولیه امنیت سایبری معاف است.

در این مقاله در مورد حملات و خطرات سایبری به کسب و کار های کوچک ( Small business protection ) پرداختیم که امیدواریم مقاله مفیدی باشد

همچنین میتوانید به مقاله های پر بازدید ما در سایت گیگاکالا نگاهی بیاندازید.

بهترین آنتی ویروس ویندوز

تفاوت سخت افزار و نرم افزار

سخت افزار چیست؟ سخت افزار کامپیوتر چیست؟ What is hardware

نرم افزار چیست؟ نرم افزار کامپیوتر چیست؟

خرید آنتی ویروس نود 32 (AntiVirus nod 32)

خرید آنتی ویروس پاندا Panda

ویژگی های آنتی ویروس نود 32

 

دیدگاهتان را بنویسید